Králický Sněžník

Vetknut mezi Orlické hory a Jeseníky tyčí se Králický sněžník jako majestátná stráž naší severní hranice. je naším nejmenším pohořím. Celé vrcholové partie jsou národní přírodní rezervací. Nadechněte se tak čerstvého vzduchu, jaký je u nás málokdy, vyražte na náročnou túru nebo v zimě na lyže, ubytujte se v romantické roubence nebo se vypravte na obhlídku pohraničních pevností.

Na vandru a jen na vandru, neboli „Na poctivce“

Po dvou letech navazujeme na vandrovací seriál, který začal v Orlických horách a končit bude teprve tehdy, až obejdeme celé krásné Čechy. Narozdíl od té první série dílů jsme ale strávili tři dny na cestě bez použití přibližováků, i když jedna lanovka nás už málem zlákala... Vandr 2012 zahajujeme v Králíkách, místě, ve kterém jsme už byli, ale jehož atmosféru jsme si chtěli zažít znovu.

8.08.2012 , Králický Sněžník , Pěšky

Cyklovýlet Králíky, klášter a okolí

V Orlických horách jsou cykloterény náročnější. Když ale vyšlápneme na nějaký ten krásný kopec, rozhledy obyvkle stojí opravdu za to!

17.01.2011 , Králický Sněžník , Na kole

Na vandru (i nevandru) po krásných Čechách a Moravě IV

Z Králík do Velkých Losin. Vandr: Den zahájen výstupem k poutnímu kostelu, les a lautr les, Nevandr: Vyloženě vyhlídková vlakcesta.

16.10.2010 , Králický Sněžník , Pěšky

Králíky v klíně Orlických hor

Králíky jsou půvabné městečko uprostřed nadobyčej čisté přírody, obklopené věncem Orlických hor.

27.07.2010 , Králický Sněžník , Na kole

Hora Matky Boží

Poutnímu místu Hory Matky Boží obětoval svůj život biskup P. Becker, který se rozhodl k úctě k Panně Marii už jako malý chlapec.

10.08.2009 , Králický Sněžník , Poutní místa , Na kole

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]