Hora Matky Boží

Poutnímu místu Hory Matky Boží obětoval svůj život biskup P. Becker, který se rozhodl k úctě k Panně Marii už jako malý chlapec.

Proslulé místo Hora Matky Boží u Králík se nachází v nejvýchodnější části Čech, 1,5 km od Králík na tehdejším kopci Lysá hora.

Poutní místo je úzce spjato s biskupem Tobiášem Janem Beckerem. Ve svých chlapeckých letech chodil se svými kamarády na výpravy na tzv. Lysou horu, aby se zde modlil a chválil Pána Boha. Už tehdy se rozhodl, že na místě postaví kostel. Na studia odešel do Kladska a do svého rodiště se vrátil, když viděl vzrůstající zájem poutníků o toto místo. Zrealizoval svůj dětský plán a během čtyř let vystavěl nádherný chrám Nanebevzetí Panny Marie na kopci, který již nesl jméno Hora Matky Boží, a před ním klášter servitů. Když se stal biskupem daroval poutnímu místu milostný obraz Panny Marie Sněžné. Ten konejšil desetitisíce poutníků, kteří sem chodili prosit o pomoc v dobách moru. Hrozby loupežníků klášter přestál, zničil ho až rozsáhlý požár způsobený bleskem.

, 10.08.2009 V lokalitě Krlick Sn?nk a kategorii Poutn msta | Na kole |
50°4'29.690"N, 16°46'56.676"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2020 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]