Monínec - dobré lyžování blízko Prahy

Lyžovačka na Monínci je jedinečná už svou polohou. Tak blízko od Prahy si žádnou jinou sjezdovku neužijete! Mimoto vás čekají nádherné výhledy na Českou Sibiř.

Pár kilometrů jižně od známého souměstí Sedlec - Prčice v oblasti Čech, která je známá jako Česká Sibiř, leží krásná a nově rekonstruovaná červená sjezdovka. Svah nabízí pěkné lyžování jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře, a to celé nedaleko hlavního města. Zajímavostí je, že kvality tohoto lyžařského ski-areálu ocenil i pan prezident Klaus, který se stal častým návštěvníkem tohoto areálu. Máte tak šanci si s ním popovídat na nové čtyřmístné lanovce.

Ke sjezdovce se dá snadno dostat autem, poslední úsek 20 km je velmi dobře značen a hned na místě se dá bezplatně zanechat vůz na parkovišti. Kapacita se pohybuje okolo 500 míst, což je opravdu hodně, ale i přesto se uprostřed sezóny hledají někdy parkovací místa obtížněji. To je ovšem první a jediný zádrhel na Vašem sjezdařském výletu. Místo si Vás podmaní svojí alpskou pečlivostí. Smysl pro detail se příjemně podepsal na kvalitě klientských služeb. To, přiznejme si otevřeně, není v Česku standardně zvykem.

Hned u vstupu na sjezdovku najdete po pravé straně velkou dřevěnou alpskou budovu. V její přední části se nachází ski-servis a půjčovna. Zde si můžete bezplatně půjčit helmu pro Vaše dítě, nebo si nechat seřídit nové lyže u příjemného a kvalifikovaného personálu. Při cestě ke sjezdovce potkáte pokladnu. Jednodenní lyžování vyšlo v sezóně 2010 dospělého na 450,- Kč a děti na 350, -Kč. Je třeba počítat s vratnou zálohou na čipovou kartu k odbavovacím turniketům na lanovku a kotvu – 100,- Kč. Aktuální ceník k vidění na stránkách Sport Relax Centra Monínec (moninec.cz). V budově se také nachází pěkná restaurace se samoobsluhou s velmi příznivými cenami.

Konečně k tomu hlavnímu, co Vás čeká. Sjezdovka má délku 1200 metrů a ve svém nejširším bodě měří 70 m. Lanovka nebo kotva, které začínají pod první třetinou svahu, Vás vysadí na vrcholu, který měří kolem 700 metrů nad mořem. První šest seti metrový úsek trati nabízí pěkné carvingové lyžování s větším sklonem pro ty, kteří chtějí svůj styl ostře vypilovat. Přístup zajišťuje zmiňovaná kotva. Zhruba v polovině sjezdovky se sklon zmírní a následuje nejužší místo na celé trati - vystouplý most přes svažnou silnici, který je bezprostředně následován příkrým sjezdem. Zde si dejte pozor. Hup Vás může poprvé trochu zaskočit, zvláště pokud jste začátečník. Také o víkendech, kdy je návštěvníků na svahu více, je třeba si dát pozor. Poslední úsek se opět rozšiřuje a zavede Vás bezpečně až k nástupišti lanovky.

Monínec je proslulý nejen svojí výbornou lokací, ale i ideálním prostředím pro výuku lyžování. Pokud tedy váháte, kam se na víkend se svými ratolestmi vydat učit první obloučky, řešení je nasnadě. K dispozici je i lyžařská škola s dobrým zázemím. Místo značně vychází vstříc rodinám s dětmi, ať už zmíněným zapůjčením helmy, tak i nastavenou cenovou politikou skipasů. Vedle sjezdovky se dá krásně vyřádit i při snow-tubingu a v blízké restauraci najdete v horním patře skvělý dětský koutek.

Na své si přijdou na Monínci i dobří lyžaři a snowboardisté. Mohu jen doporučit večerní lyžování. Celá trať se pyšní nejdelším umělým osvětlením. V případě nedostatku sněhu pomůže arzenál sněhových děl s připravenou moderní rolbou. Na Monínec se budete chtít v zimě určitě ještě vypravit.

, 9.02.2010 V lokalitě Střední Čechy - jih a kategorii Lyžování | Kopce |
49°32'37.856"N, 14°30'58.144"E
 
 

Komentáře

Reklama

Zobrazit:

Fotka:

 
 
 

© 2022 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]