Šumava, Židovské památky

Šumava tvoří hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem. Na německé straně hranic Šumava klesá výraznými svahy, na české straně spíše pozvolna přechází do šumavského podhůří. Nad rozsáhlé ploché šumavské náhorní pláně ční jako strážci hranice hlavní šumavské vrcholy: nejvyšší Velký Javor na bavorské straně, nejvyšším českým vrcholem je Plechý. Šumava nabízí nepřeberné možnosti letní i zimní rekreace především na Špičáckém sedle, Zadově, Churáňově a Antýglu. V létě zas můžete vyrazit na Lipno, ať už za vodními sporty nebo na kolo. A blízký Český Krumlov patří k perlám naší renesanční architektury. nebo si odskočte na pašijové hry do Hořic na Šumavě.

Synagoga ve Slatině u Horažďovic

Synagoga č. p. 58 se nachází na návsi. Synagoga byla postavena v 50. letech 19. století v prostém klasicistním slohu jako náhrada za starší dřevěnou synagogu z 18. století, zbořenou po roce 1850.

5.09.2011 , Šumava , Židovské památky

Synagoga Rabí

Synagoga č. p. 102 se nachází jižně od náměstí, v ulici vedoucí podél hradeb ke hřbitovu.

5.09.2011 , Šumava , Židovské památky

Synagoga ve Čkyni

Synagoga č. p. 105 se nachází při mlýnském náhonu v jižní části obce. Synagoga byla postavena roku 1828 v prostém klasicistním slohu jako náhrada za starší synagogu (byla zbořena v 60. nebo 70. letech 20. století).

5.09.2011 , Šumava , Židovské památky

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]