Český ráj

Český ráj je především rájem turistickým. Jakoby se zde nacházela sama kvintesence krásných Čech. Můžete si vybrat, ze kterého konce chcete začít: lákají vás především nezvyklé přírodní útvary? Pak jsou zde Drábské světničky či tajemný Kozákov. U Lomnice nad Popelkou dnes stále ještě naleznete na poli nejeden úlomek překrásného českého granátu (ovšem zabaleného v nevzhledné pecce). Nebo snad dáváte přednost hradům: Trosky, Valečov, Frýdštejn, Kost – není to snad dost? Nebo raději nějaký ten noblesní zámek? Čeká na vás úplně kulatý Humprecht či krásná Hrubá Skála. Nebo je vám blíž lidová architektura? Rovensko pod Troskami či Dlaskův statek vás uvítají s otevřenou náručí. Nebo si podrobně prohlédněte perly celého kraje v podobě valdštejnského Jičína či odlehlejšího Maloskalska.

Mokré Ralsko

Původně jsem tam chtěl páchat všelijakou etnografii, ale protože bylo dost deštivo a lidí málo, etnografíroval jsem přiloženým diktafonem zcela paďoursky do elektrocancáku sám sebe. Následující text je tedy přímým přepisem poznámek z terénu...

2.06.2011 , Český ráj , Pěšky

Ralsko na kole

Ten víkend roku 2010 jsem využil k tomu, abych si projel Ralsko a podíval se na různá místa, kde jsem dlouho nebo ještě vůbec nebyl, třeba i proto, že jsou mimo obvyklé trasy. A taky jsem sledoval, jak se mění...

31.05.2011 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Turnov, údolí Mohelky, zámek Sychrov

Dnes se budeme na kole pohybovat na rozhraní tří krajů: v Turnově na hraně Českého ráje, v členité krajině Českodubska a nakonec vystoupáme na zámek Sychrov, který už je předzvěstí Jizerských hor a Ještědského hřebene.

28.01.2011 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Malá Skála, Pantheon, hrad Frýdštejn, Dlaskův statek

Užijte si s námi nejkrásnější část Maloskalska. Budeme jezdit mezi Malou Skálou a Hrubým Rohozcem. A že bude na co koukat.

20.01.2011 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Mužský, Drábské světničky

Z Mužského jaou krásné výhledy, zvlášť na Český ráj. Tak se podívejme na tohle pravěké sídliště trochu zblízka.

20.01.2011 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Nová Paka, hrad Kumburk a okolí

Už jste byli v Nové Pace někdy 3x během jednoho dne? To se vám stane jen s Krásnými Čechami. Tak do sedel a vzhůru do Podkrkonoší!

20.01.2011 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Železný Brod, Kozákov, hrad Rotštejn

vyrážíme na jeden z legendárních a tajemných českých vrcholů, na Kozákov. Ale když už tam budeme, porozhlédneme se taky trochu po okolí.

7.01.2011 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Rovensko p T, Podtrosecká údolí, Trosky

Dnes nás čeká pěkný výlet po Českém ráji.

3.01.2011 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Semily, Bozkovské jeskyně a zpět

Vydáme se do kopců kolem Semil. A bude to stát za to!

3.01.2011 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Na zámek Humprecht a hrad Kost

Dnes se vydáme do Českého ráje. Přes zámek Humprecht do obce Vesec a údolím Plakánku k říčce Klenici. Proti proudu po červené k hradu Kost .Přes Libošovice na Mladějov. Po modré odbočíme k rybníku Nebákov. Vrátíme se a po zelené vystoupáme do Stéblovic. Báječným sjezdem do Sobotky. Skvěle strávený den!

3.12.2010 , Český ráj , Na kole

Cyklovýlet Jičín, Prachovské skály

Půvabnou jičínskou krajinou, kultivovanou vévodou Valdštejnem, vyrazíme na blízký kopec Zebín, odkud ji snadno celou přehlédneme. Nakonec vyrazíme ještě na českou klasiku - Prachovské skály.

3.11.2010 , Český ráj , Na kole

Upřesněte lokalitu

podklad mapka
 
 
 

© 2024 manGoweb, s.r.o | S radostí dělá manGoweb [webdesign studio]